Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna może być wyborną okazją, aby dać czas waszemu psowi. Wyjazd razem z ukochanym psim kompanem to niepowtarzalna możliwość, aby zrelaksować się, w tym samym czasie dając pupilowi chwilę. W letnie miesiącenależy pamiętać o kleszczach, ponieważ nasze czworonogi mogą być na nie podatne. Rasy, lubiące sporo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, często mają kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze wyróżniają się kilkumiesięczną skutecznością ,a także niewielką ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów wielu wymiarów, więc z łatwością dostaniemy średnicę odpowiednią dla wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi oraz lekami na kleszcze. Te drugie cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość środka działającego na kleszcze musi być proporcjonalna do wagi psa, trzeba zatem przeczytać przed zakupem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, będące niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto mają działanie jednocześnie na kleszcze ,jak i przeciw pchłom, dlatego dają kompleksową opiekę psiaka. Obroża Foresto działa aż 8 miesięcy, co więcej jest aktywna już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą mnóstwa niebezpiecznych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów chętnie przebywające w trawie, takie jak labradory, potrzebują zwiększonej ochrony w formie środków na kleszcze, gdyż infekcja wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia psa przez kleszcza, przez co umożliwia ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące pływanie konieczna jest specjalna profilaktyka, na przykład w postaci kropli zawierających środek na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Aby chronić naszego psa podczas wakacyjnej podróży warto zaopatrzyć się w niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html obroża przeciw kleszczom